27 lutego Bibliotekarki z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprosiły nas na Dzień Bezpiecznego Internetu, którego tegoroczne hasło zachęcało byśmy „Działali razem”. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, czym jest netykieta i jak nie należy odnosić się do innych internautów. Tego dnia nie zabrakło głośnego czytania w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, pani bibliotekarka przeczytała najmłodszym opowiadanie „ Dzieci w Sieci dobrych manier”. Następnie każdy przedszkolak stworzył swojego przyjaznego robota – który był świadectwem dobrych zachowań w sieci. Bez wątpienia dzisiejsze zajęcia pokazały przedszkolakom, że Internet to fajna zabawa, ale uświadomiły również o zagrożeniach z niego płynących. Paniom bibliotekarkom dziękujemy za ciekawe zajęcia, które sprawiły, iż dzieci w łatwy sposób przyswoiły przekazaną wiedzę.

Kategorie: Wydarzenia