Babciu i Dziadziu na pewno już to wiecie dla nas jesteście najlepsi na świecie Z Wami jest piękniejszy świat Żyjcie nam sto lat! Babcia i Dziadziu to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego Bajkowi Odkrywcy z oddziału na Kochanowskiego gościły swoje Babcie oraz Dziadziusiów na uroczystości z tej okazji. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola.Licznie przybyli goście, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi. W tym dniu nie mogło zabraknąć również głośnego czytania w ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Nasi goście przeczytali wiersz pt:”Po co są dziadkowie? Doroty Rozwens. Następnie przedszkolaki wręczyły własnoręcznie wykonany prezent „pyszne ciasteczka” , które upiekły kilka dni wcześniej razem ze swoimi paniami w przedszkolu. Odbyły się również konkursy, zabawy muzyczno-ruchowe. Na koniec przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek , aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Kategorie: Wydarzenia