W dniu 23 października 2018 roku przedszkolaki z Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle wzięły udział w Dniu Aktywności Motorycznej MATO Olimpiad Specjalnych. Wydarzenie to odbyło się na terenie Hali Sportowej MOSiR w Jaśle. Organizatorami imprezy byli: Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Podkarpackie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle im. J. Korczaka, Klub Olimpiad Specjalnych PIĄTECZKA przy SOSW w Jaśle, Starostwo Powiatowe w Jaśle oraz MOSiR w Jaśle. Celami imprezy były popularyzacja Programu Aktywności Motorycznej oraz rozpowszechnienie idei Olimpiad Specjalnych w naszym regionie i integracja ze środowiskiem. Zawody przeznaczone były dla osób z niepełnosprawnością umysłową w stopniu głębokim jak również dla osób, które nie mogą uczestniczyć w oficjalnych treningach i zawodach sportowych Olimpiad Specjalnych z różnych powodów. Nasze przedszkolaki aktywnie dopingowały zawodników, którzy dzielnie zmagali się z różnymi konkurencjami sportowymi.

Kategorie: Wydarzenia