W dniu 24.01.2024 r. Dzieci z grupy “Biedronki wzięły udział w projekcie edukacyjnym pt.” Dziel się uśmiechem”. Podczas zajęć poszerzyły swoją wiedzę o naturalnych sprzymierzeńcach zdrowych zębów: fluorze, diecie i ślinie. Omówiliśmy związek codziennej diety ze zdrowiem zębów, dzieci wymieniły produkty, które szkodzą oraz te które pomagają w dbaniu o nasze zęby. Przedszkolaki wykonały również eksperyment, w którym jajka były modelem zęba, a ocet odegrał rolę kwasu, który powstaje w naszych ustach i niszczy szkliwo. To proste doświadczenie pozwoliło uświadomić dzieciom, że pasta do zębów chroni szkliwo przed bakteriami i kwasami, które wytwarzają się w jamie ustnej. Natomiast codzienna higiena jamy ustnej to sposób na piękny i zdrowy uśmiech. Na końcu każde z dzieci otrzymało kawałek chleba i umieściło go w swojej buzi. Wspólnie zaobserwowały, że ślina pomaga zmiękczyć pokarm i jest ważnym elementem w zachowaniu higieny jamy ustnej.

Kategorie: Wydarzenia