W dniu 25.01.2024 dzieci z grupy Biedronki poruszyły następny temat z projektu edukacyjnego pt. “Dziel się uśmiechem”. Przedszkolaki poznały zasady prawidłowej higieny jamy ustnej, a także dowiedziały się jak zapobiegać próchnicy zębów w 4 prostych krokach. Zapoznane zostały z pracą lekarza dentysty, a poprzez wyjaśnienie specyfiki jego pracy zrozumiały jak ważne są regularne wizyty w gabinecie dentystycznym. Wspólnie dokonały obserwacji na przykładzie jabłka, w które kilka dni wcześniej wbito gwóźdź i zrobiono dziurę. Porównaliśmy jabłko do zęba, w którym robi się ubytek. Po przekrojeniu jabłka przedszkolaki zaobserwowały zmiany w kolorze i strukturze jabłka i wspólnie wywnioskowały, że podobnie może być z zębami. Eksperyment miał na celu uświadomienie, że nie warto czekać, aż mały ubytek przekształci się w coś poważnego i zacznie doskwierać ból.

Kategorie: Wydarzenia