Dnia 12 lutego przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola w Jaśle z grupy „Tropiciele” z oddziału na Kochanowskiego w ramach projektu Magiczna Moc Bajek zrealizowali kolejne zadanie z modułu IV „Solidarność ,Piękno”- dobranocki z dawnych lat „Smerfy”. Na zajęciach przedszkolaków odwiedzili goście ze Smerfowej Krainy- Papa Smerf, Smerfetka oraz Gargamel. Przedszkolaki wyruszyły we wspólną podróż do Wioski Smerfów. Dowiedziały się ,kto był twórcą książki, poznały imiona smerfów ,jak również innych bohaterów występujących w dobranocce. Pani Małgosia w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” zaprezentowała dzieciom fragment opowiadania „Jak Maruda stał się Marudą” zachęcając tym samym do lektury, oraz oglądania bajek o „niebieskich ludzikach”. Następnie smerfne hity porwały wszystkich do wspaniałej zabawy. Na sam koniec Smerfetka zaprosiła dzieci do wylosowania z magicznego pudełka rekwizytów , należących do poszczególnych bohaterów dobranocki. „Tropiciele” bez problemu rozpoznali do kogo należy wylosowany przedmiot. Wielką radość również sprawiła dzieciom niespodzianka przygotowana przez przybyłych gości, czyli film „Przygoda w zaczarowanym lesie”, dzięki któremu lepiej poznaliśmy „Smerfnych Bohaterów”. Dzisiejsze zajęcia przyniosły wiele radości, wspaniałej zabawy oraz uświadomiły nas w przekonaniu, że dobro zawsze zło przezwycięża! ❤

Kategorie: Wydarzenia