Dnia 30 października grupa Tropiciele zrealizowała kolejne zadanie z Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „ Magiczna Moc Bajek”. Dzisiejszym tematem były „Dobranocki z dawnych lat- Reksio”. Po śniadaniu do Tropicieli zawitało dwóch bohaterów z dobranocek: Miś Uszatek i Reksio. Po wysłuchaniu przygód Reksia czytanych przez panią Mariolkę dzieci obejrzały prezentację multimedialną , z której dowiedziały się kiedy powstał serial, kto był reżyserem filmu, jaki piesek był pierwowzorem Reksia.
Nasz tytułowy bohater to wesoły piesek Reksio, który mieszkał w małej budzie przy domu swojego właściciela. Jednak bardzo trudno mu w niej było usiedzieć, ponieważ cały czas chciał szukać nowych przygód i znajomości. Nie dość, że był bardzo przyjazny to do tego bardzo odważny, co pokazywał broniąc małego ratlerka z rąk porywacza. Reksio potrafił wcielić się w każdą rolę. Jednego dnia może być pielęgniarzem opiekującym się chorym przyjacielem, a następnego aktorem grającym w filmie. Tropiciele polubiły wesołego pieska i zawarły z nim przyjaźń. Zaprosiły go do układania puzzli i wykonania pracy plastycznej. Następnie wykonaliśmy wspólne zdjęcie z naszymi bohaterami z dobranocek z dawnych lat. Cieszymy się, że mieliśmy tak wspaniałych gości!! ❤
Kategorie: Wydarzenia