28 lutego grupa Tropiciele zrealizowała kolejne zadanie z Międzynarodowego Projektu czytelniczego „Magiczna moc bajek”. Tematem dzisiejszych zajęć były Dobranocki z dawnych lat. Kolejną postacią , którą gościliśmy w naszym przedszkolu była „Pyza”. Postać małej, rezolutnej, tryskającej dobrym humorem kluseczki, która uciekła ze stolnicy i wędruje po Polsce zwiedzając najpiękniejsze jej zakątki. Zrobiona przez mazowiecką gospodynię kluska, odwiedza Żelazową Wolę, gdzie wysłucha koncertu Chopina, Warszawę, kurpiowską wieś, Puszczę Białowieską, Toruń, a znad nadnoteckich rozlewisk leci z gęsiami na Śląsk, by następnie wybrać się w na Podhale, do Krakowa, do Kazimierza Dolnego i na koniec wrócić do domu. Podróż ta pozwala Pyzie dostrzec nie tylko urodę naszego kraju, ale także poznaje tradycje i obyczaje odwiedzanych stron. Pani Ula przeczytała dzieciom fragment książki Hanny Januszewskiej „Pyza na polskich dróżkach”, zachęcając do czytania dalszych przygód naszej bohaterki. Następnie dzieci układały puzzle, rysowały, bawiły się, a także sfotografowały się z naszą Pyzą, w której postać wcieliła się Zuzanka. Po obiadku przedszkolaki obejrzały film „Jak powstała Pyza”. Dzisiejszy dzień pozwolił nam poznać kolejną postać z polskich dobranocek, którą oglądali nasi dziadkowie , rodzice, a teraz my.

Kategorie: Wydarzenia