Dnia 26 lutego przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola w Jaśle z grupy „Tropiciele” z oddziału na Kochanowskiego w ramach projektu Magiczna Moc Bajek zrealizowali kolejne zadanie z modułu V „Uczciwość”- dobranocki z dawnych lat „Pszczółka Maja”. Na zajęciach przedszkolaków odwiedziła główna bohaterka bajeczki Pszczółka Maja . Przedszkolaki dowiedziały się ,kto był twórcą książki, poznały imiona bohaterów występujących w dobranocce, wysłuchały piosenkę tytułową śpiewaną przez Zbigniewa Wodeckiego. Pani Ula w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” zaprezentowała dzieciom fragment opowiadania „ Maja spotyka dżdżownicę Magdę” zachęcając tym samym do lektury, oraz oglądania bajek o przygodach pszczółek. Na koniec Pszczółka Maja zaprosiła Tropicieli do tańca i wspólnej zabawy. Wielką radość sprawiła dzieciom niespodzianka przygotowana przez naszego gościa : film „Maja przychodzi na świat” .Tropiciele również przygotowali prezent dla pszczółki , którą była praca plastyczna om tematyce związanej z bohaterem dzisiejszych zajęć. Wykonaliśmy też wspólne zdjęcia pamiątkowe z naszym gościem. Dzisiejsze zajęcia przyniosły wiele radości, wspaniałej zabawy oraz uświadomiły nas w przekonaniu, że uczciwość to szlachetna cecha ❤!

Kategorie: Wydarzenia