Dnia 29 grudnia grupa Tropiciele zrealizowała kolejne zadanie z III modułu „ Tolerancja, sprawiedliwość” Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „ Magiczna Moc Bajek”. Dzisiejszym tematem były „Dobranocki z dawnych lat- Porwanie Baltazara Gąbki”. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną , z której dowiedziały się , w którym roku ukazała się pierwsza książka z cyklu Przygód Baltazara Gąbki pt. „Porwanie Baltazara Gąbki”. Ze względu na oryginalność, poczucie humoru zdobyła wśród młodych czytelników ogromną popularność. Natomiast w latach 1969-1970 powstał trzynastoodcinkowy serial „ Porwanie Baltazara Gąbki”, który również cieszył się ogromną popularnością , który skłonił autora do napisania kolejnych przygód, którymi możemy cieszyć się do dnia dzisiejszego. Następnie pani Ula przeczytała dzieciom fragment książki, Tropiciele z humorem wysłuchali przygód Baltazara i jego przyjaciół. Dzieci obiecały, że odwiedzą bibliotekę i obejrzą na dobranoc dobranockę z dawnych lat wspólnie z rodzicami, a może ze swoimi dziadkami. ❤

Kategorie: Wydarzenia