Dnia 23 października grupa Tropiciele zrealizowała kolejne zadanie  z Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „ Magiczna Moc Bajek”. Dzisiejszym  tematem były „Dobranocki z dawnych  lat- Miś Uszatek”. Wczesnym  porankiem  odwiedzi ł  Tropicieli lubiany przez wszystkie dzieci Przyjaciel.
Po wysłuchaniu zagadki w drzwiach Sali pojawił się bohater dobranocki z oklapniętym uszkiem i pięknym ubranku . Przeczytał samodzielnie dzieciom swoje przygody , panie wychowawczynie były bardzo dumne z Misia Uszatka. Następnie obejrzały prezentację multimedialną ,z której dowiedziały się jak powstała książka o Misiu, kto był jej autorem. Przypomniały sobie imiona   głównych bohaterów. Poznały  tajemnicę misiowej piżamki oraz klapniętego uszka, śpiewały wspólnie z Misiem piosenkę „Dobry Wieczór”. Wszystkim zachciało nam się spać, ale przed nami było jeszcze wiele niespodzianek. Miś przywiózł z kuchni wózek z pysznościami i zaprosił Tropicieli do zrobienia misiowego portretu z chleba tostowego, nutelli,  bananów ,rodzynek i śliwek suszonych. Dzieci pięknie wykonały Misiowy portret i z wielką przyjemnością zjadły swoje dzieło. Dzisiejszy dzień był pełen niespodzianek, cieszymy się, że mogliśmy poznać Bohatera dobranocek z dawnych lat.

Kategorie: Wydarzenia