Dnia 31 stycznia grupa Tropiciele zrealizowała zadanie z IV MODUŁU Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „ Magiczna Moc Bajek”. Dzisiejszym tematem były „Dobranocki z dawnych lat- Miś Uszatek”. Wczesnym porankiem odwiedził Tropicieli lubiany przez wszystkie dzieci Przyjaciel.
Po wysłuchaniu zagadki w drzwiach Sali pojawił się bohater dobranocki z oklapniętym uszkiem i pięknym ubranku . Przeczytał samodzielnie dzieciom swoją pierwszą przygodę w sklepie z zabawkami . Panie wychowawczynie były bardzo dumne z Misia Uszatka. Następnie obejrzały prezentację multimedialną ,z której dowiedziały się jak powstała książka o Misiu, kto był jej autorem. Przypomniały sobie imiona głównych bohaterów. Poznały tajemnicę misiowej piżamki oraz klapniętego uszka, śpiewały wspólnie z Misiem piosenkę „Dobry Wieczór” i obejrzeliśmy jeden z odcinków dobranocki. Wszystkim zachciało nam się spać, ale przed nami było jeszcze wiele ciekawych zadań do wykonania. Wspólnie z Misiem bawiliśmy się w znane zabawy muzyczno- ruchowe, układaliśmy puzzle a także ulepiliśmy z plasteliny portret „misia”, który umieściliśmy na słomkach do picia. Pamiątkę z dzisiejszych zajęć każdy Tropiciel oraz Miś Uszatek zabrał do swojego domu. Dzisiejszy dzień był pełen niespodzianek, cieszymy się, że mogliśmy poznać Bohatera dobranocek z dawnych lat.
Kategorie: Wydarzenia