Dnia 14 kwietnia przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola w Jaśle z grup „Tropiciele”, „Smoki” i „Biedronki” z oddziału na Kochanowskiego w ramach projektu Magiczna Moc Bajek zrealizowali kolejne zadania z modułu VI „Odwaga”. Tematem przewodnim dzisiejszego dnia było hasło: „Dobranocki z dawnych lat”- Koziołek Matołek. Na początku powitaliśmy wyjątkowego gościa, którym był dzisiejszy bohater- Koziołek Matołek. Razem z nim odwiedzili nas postacie dobrze znane naszym przedszkolakom takie jak: Smerfetka, Pszczółka Maja, Miś Uszatek czy Reksio. Z gośćmi powitaliśmy się rymowanką po czym dowiedzieliśmy się sporo ciekawostek związanych ze sławnym koziołkiem. Niespodzianką dla najmłodszych była prezentacja bajki o jednej z przygód, jakie przeżył Koziołek podczas podróży do Pacanowa, gdzie znajduje się Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka, w którym doskonale wiedzą, „gdzie kozy kują”. W dniu nie zabrakło głośnego czytania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” i tym razem pani Asia zaprezentowała pierwszy rozdział książki „Przygody Koziołka Matołka” K. Makuszyńskiego. Zabawialiśmy się także w zabawę ruchową „Wyprawa z Koziołkiem Matołkiem”, która przyniosła wiele wspaniałych wrażeń. Na koniec wszyscy wykonali pracę plastyczną, a głównym jej bohaterem okazał się być nikt inny jak sam Koziołek Matołek. Dzisiejsze zajęcia oprócz wyśmienitej zabawy utwierdziły nas w przekonaniu, że odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu. ❤ ❤ ❤ 🙂
Kategorie: Wydarzenia