Dnia 31 maja w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy Czytać Polskich Autorów” w oddziale na Kochanowskiego mieliśmy zaszczyt gościć Panią Magdalenę Kuś- pracownika Magurskiego Parku Narodowego. Spotkanie rozpoczęliśmy od głośnego czytania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” i przedszkolaki wysłuchały fragmentu utworu T. Samojlika „Żubr Pompik- tropy na śniegu”. Następnie Pani Magdalena zabrała nas swoją opowieścią w podróż do Parku, dzięki czemu dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek związanych właśnie z tym miejscem. „Biedronki” zamieniły się w prawdziwych obserwatorów przyrody- wykorzystując lornetki miały okazję przyjrzeć się z bliska różnym ptaszkom i przysłuchać się, jakie dźwięki one wydają- przez chwilę czuliśmy się jak w prawdziwym lesie! Dzisiejsze spotkanie wyposażyło nas w cenną wiedzę związaną z mieszkańcami Parku Narodowego. Serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie za wizytę i za przeprowadzenie tak ciekawych zajęć! ☺❤

Kategorie: Wydarzenia