Dnia 28 grudnia grupa „Tropiciele” z oddziału na Kochanowskiego zrealizowała kolejne zadanie z III modułu „Tolerancja, sprawiedliwość” w ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „ Magiczna Moc Bajek”. Na dzisiejszych zajęciach Tropiciele pogłębiały temat „Dlaczego powinniśmy tolerować innych?” Dzieci wysłuchały wiersza Małgorzaty Wiśniewskiej-Koszeli pt. „Tolerancja”. Miały możliwość wypowiedzenia się co według nich oznacza słowo „tolerancja” i jaką rolę odgrywa w ich życiu. Następnie bawiły się przy piosence „Kolorowe dzieci” Majki Jeżowskiej , mamy nadzieję, że ważne przesłanie tej piosenki będzie im towarzyszyć przez całe życie. Obejrzały także film pt. „Urodziny Maćka-czyli krótka historia o tolerancji”. Przedszkolaki wysłuchały także opowiadania „Wróbel co oćwierkał sąsiadów” autorstwa zaprzyjaźnionego z naszym przedszkolem Pana Poety. Na końcu wykonały wspólnie Słoneczko Tolerancji. Jesteśmy przekonani, że dzięki dzisiejszym zajęciom „Tropiciele” doskonale zrozumieli co znaczy słowo „tolerancja” i wprowadzą je na stałe do swojego codziennego słownika! 

Kategorie: Wydarzenia