Poniedziałkowe śniadanie w grupie „Tropicieli” wyglądało troszkę inaczej niż zwykle .Dzieci realizowały kolejne zadanie projektowe” Mały miś w świecie wielkiej literatury” z modułu “Dbamy o zdrowie z małym misiem” i postanowiły wspólnie z paniami wychowawczyniami przygotować super, ekstra zdrowe, a jednocześnie piękne i pomysłowe kanapeczki .Oczywiście towarzyszył im Miś Tropiś, który z niecierpliwością i burczeniem w brzuszku czekał na śniadanko. Zajęcia kulinarne to coś, co uwielbiają nasze dzieci. Przedszkolaki mają okazję pokazać, jakie są już odpowiedzialne. Podczas zajęć utrwaliliśmy nazwy poszczególnych warzyw, które wykorzystywaliśmy do wykonania naszych kanapek oraz ich właściwości zdrowotne. Po dokładnym umyciu rączek dzieci zabrały się do przygotowywania śniadania. Samodzielnie smarowały pieczywo masłem, białym serem a następnie układały na nim wybrane przez siebie produkty. Na kanapkach pojawiły się oczy, buzie, myszki, stonogi, kwiaty. Pomysłów Tropicielom nie brakuje, co pokazali na swoich talerzach. Następnie odbyła się degustacja kanapek, a zadowolone miny potwierdziły, że najlepiej smakują kanapki zrobione własnoręcznie. Dzięki takim zajęciom dzieci kształciły w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas spożywania posiłków. ❤ 

Kategorie: Wydarzenia