Dnia 06.11.2020r dzieci z grupy „Tropiciele” z oddziału na Kochanowskiego kontynuowały realizację projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” realizując zadanie z modułu „Dbamy o zdrowie z małym misiem”. Towarzyszył im Miś Tropiś, który bardzo chciał poznać zawód lekarza. Na wstępie mali aktorzy zainscenizowali wiersz Stanisława Jachowskiego pt: “Chory kotek” w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Koteczek źle się poczuł, bo był łakomczuchem i objadł się niezdrowym jedzeniem. Wezwał jednak panią doktor, która go zbadała, zmierzyła temperaturę i przepisała lekarstwa, które pomogły kotkowi zwalczyć dolegliwości trawienne. Role aktorskie bardzo spodobały się całej grupie i paniom. Gratulujemy kunsztu aktorskiego! Następnie pani Ula w bardzo ciekawy sposób opowiedziała przedszkolakom na czym dokładnie polega praca lekarza w przychodni i w szpitalu, jakich narzędzi lekarskich używa lekarz i jaka jest jego rola w naszym życiu.. Pani Ula przygotowała wiele rzeczy związanych z tą pracą: stetoskop, strzykawki, opatrunki, bandaże, sól fizjologiczną, maseczki chirurgiczne, rękawiczki jednorazowe, płyn dezynfekujący, środki opatrunkowe, mydła. Wśród rekwizytów medycznych pojawił się jednak chochlik , który zamieszał jeszcze inne rzeczy, przedszkolaki szybko zorientowały się co nie należy do lekarza. Każdy z Tropicieli mógł dokładnie je obejrzeć i dotknąć. Dziewczynki po skończonych zajęciach długo bawiły się w kąciku lekarskim. Następnie przedszkolaki pobawiły się chusteczkami higienicznymi, formując z nich figury geometryczne, ćwiczyły także aparaty oddechowe. We wszystkich zabawach towarzyszył im miś Tropiś, który jest zawsze pogodny i uśmiechnięty. Jesteśmy przekonani, że w grupie Tropicieli wyrośnie sporo lekarek a może lekarzy. Liczymy na ich wsparcie w przyszłości! ❤ 🙂

Kategorie: Wydarzenia