W piątek 27 września nasze przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego w ramach zajęć polisensorycznych miały okazję zapoznać się  z darami, jakie przyniosła nam jesień.  Warzywa, owoce, kasztany, żołędzie, szyszki, orzechy oraz kolorowe  liście cieszyły sie dużym zainteresowaniem ze strony dzieci, które chętnie poznawały je za pomocą zmysłu wzroku, dotyku oraz węchu. Podczas słuchania muzyki Antoniego Vivaldiego pt. “Jesień” dzieci wykonały prace plastyczną, której tematem przewodnim była dynia. Do pracy plastycznej wykorzystaliśmy naturalne materiały sypkie takie jak : ryż,  groch i rodzynki. Dzieci chętnie uczestniczyły również w zabawach muzyczno-ruchowych wykorzystując akompaniament rytmiczny do piosenki “Jesień “. Były to niezwykle ciekawe zajęcia, które przynosiły wiele radości na twarzach przedszkolaków.

Kategorie: Wydarzenia