8 października grupa „Nutki” z oddziału na Kochanowskiego kontynuowała swoją przygodę z kodowaniem w ramach #CodeWeek2019 i #CodeWeekzUczymyDzieciProgramować . Tym razem poznaliśmy nowego przyjaciela, pomarańczowego kotka z programu Scratch, który opowiedział nam o tworzeniu skryptów. Wraz z nim przedszkolaki stworzyły swoją pierwszą animację, upamiętniającą drugi dzień #BajkoweKodowanie . Następnie dzieci wzięły udział w matematycznej rywalizacji w utworzonej przez nas grze na macie do kodowania. Wciągająca zabawa była bardzo emocjonująca dla przedszkolaków, które ćwiczyły sprawność wykonywania obliczeń matematycznych, tworzenie kodu przy pomocy symboli graficznych i wybieranie najbardziej optymalnych skryptów. Razem udowodniliśmy, że matematyka nie musi być trudna, ani tym bardziej nudna!

#EduSense #CodeWeek4All

Kategorie: Wydarzenia