„Chciałem się tylko upewnić, że Jesteś”– ten cytat z Kubusia Puchatka był mottem dnia dzisiejszego w grupie Tropiciele, gdzie w ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna Moc Bajek” wszyscy razem zastanawialiśmy się nad tym, co oznacza słowo przyjaciel oraz próbowaliśmy wyrażać swoje emocje. Na samym początku zajęć w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” Pani Mariola przeczytała przedszkolakom wiersz A. Frączek „Mój przyjaciel”, w którym zawarte były bardzo ważne słowa, dotyczące przyjaźni. Następnie „Tropiciele”, dzięki otrzymaniu „Serc przyjaźni” udali się do „Krainy przyjaźni”, w której panuje zgoda, radość oraz co najważniejsze wspólny szacunek i przyjaźń oraz otrzymali kwiat- czerwoną różę, która jest symbolem miłości i zgody. Kolejnym elementem była zabawa ruchowa „Zabierz przyjaciela na spacer”, gdzie dzieci miały okazję wyrazić swoją sympatię do kolegów i koleżanek. Przedszkolaki wskazywały „magiczne słowa” jakimi są: proszę, przepraszam i dziękuję oraz mówiły, w jakich sytuacjach należy danych zwrotów używać. Najważniejszym punktem okazała się być przysięga, którą „Tropiciele” złożyli obiecując, że na ich buziach zawsze będzie gościł uśmiech, a serduszka będą otwarte na pomoc drugiemu człowiekowi. Jesteśmy przekonani, że od dnia dzisiejszego zdecydowanie częściej będą wypowiadać słowa „Dziękuję, że Jesteś moim przyjacielem”. 

Kategorie: Wydarzenia