Celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami” było innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci, tworzenie przez nauczycieli odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej.          W projekcie, który trwał od października 2021 r. do maja 2022 r. wzięło udział 20 dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z oddziałów na                          ul. Kochanowskiego i ul Grunwaldzkiej naszego przedszkola.  W trakcie comiesięcznych zadań dotyczących określonego zmysłu nauczyciele starali się poszerzać i wzbogacać wiedzę na temat integracji sensorycznej i zmysłów, rozbudzać kreatywność dzieci, stymulować wszystkie zmysły w trakcie zabaw      i sytuacji edukacyjnych, tworzyć warunki do kształtowania przez dzieci świadomości własnego ciała. W realizacji projektu wspomagaliśmy się szeroką bazą pomocy dydaktycznych, którą dysponuje placówka, ale równie chętnie korzystaliśmy z bazy pomysłów członków grupy powstałej na potrzeby projektu. Dzieciom najbardziej podobały się zajęcia kulinarne, ale również te, w których mogły wykazać się kreatywnością, swobodną zabawą i ekspresją.  Uśmiech na ich twarzach był dla nas sygnałem, że przygotowane zajęcia realizowały ich potrzeby oraz pozwoliły na głębsze, wielozmysłowe poznanie otaczającego ich świata. Z niecierpliwością czekamy na II edycję projektu.❤️

Kategorie: Wydarzenia