Certyfikat dla Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle za udział w III edycji Międzynarodowego  Projektu  Czytelniczego  „Magiczna moc bajek” czyli  „Bajkowa podróż do krainy wartości  i dziecięcej wyobraźni”❤ Za nami bajkowy, magiczny czas, otulony wartościami, które są dla nas ważne i cenne. Po drodze było mnóstwo drogowskazów, dzięki którym, przekazaliśmy najmłodszym, co w życiu jest najcenniejsze. ❤ Działania projektowe opierały się na realizacji comiesięcznych modułów począwszy od października 2021 r do maja 2022 r. opartych na najważniejszych wartościach moralnych takich jak:

Szacunek- który jest fundamentem wszystkich wartości, to grzeczność połączona z troską o uczucia  i dobro drugiej osoby ❤

Przyjaźń – czyli okazywanie uczuć innym, odczuwanie szczęścia  ❤

Tolerancja i akceptacja- przestrzeganie zasady równości praw, poszanowanie prawdy ❤

Dobre maniery , kultura- sposób bycia zgodny z przyjętymi zasadami, normami społecznymi. Dobre maniery, savoir-vivre, to nic innego jak serdeczność,  uprzejmość i życzliwość  dla innych. ❤

Tradycja- czyli przekazywanie z pokolenia na pokolenie obyczajów, zachowań, norm społecznych  i wierzeń. ❤

Empatia , wrażliwość- umiejętność  rozumienia emocji innych osób, przyjęcia ich punktu widzenia. ❤

Piękno i ochrona przyrody-pozytywna wartość  estetyczna, ideał estetyczny – coś, co zachwyca. ❤

Miłość ,rodzina , patriotyzm – głębokie uczucie, silna więź. Wartości patriotyczne ogniskują wiele innych wartości. Przede wszystkim: miłość, wolność, odpowiedzialność, sprawiedliwość, solidarność, rodzinę, honor, wierność, pracę, szacunek, dobre obyczaje. Bez tych wartości trudno budować  jakąkolwiek wspólnotę. ❤

W realizacji projektu czynny udział wzięła grupa „Tropiciele” z oddziału na Kochanowskiego. Udział w projekcie był wspaniałą podróżą do świata wartości, która uwrażliwia to, że czytanie bajek i baśni jest kluczem do rozwoju i zdobywania wiedzy. W sposób szczególny projekt wpłynął na kształtowanie wśród najmłodszych postaw społecznych wobec osób z niepełnosprawnością. Podejmowane przedsięwzięcia związane z realizacją zadań projektowych wniosły w życie dzieci uśmiech i zadowolenie, tym samym wyposażyły ich w najważniejsze drogowskazy nadając kierunek do szczęśliwego i wartościowego życia. Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję!❤❤❤

Kategorie: Wydarzenia