#całaPOLSKAczytaDZIECIOMoZWIERZĘTACH 🐃🐎📚
Kochane dzieci!
Zapraszamy Was na Podhale, gdzie właśnie rozpoczął się wypas owiec. Wiosną gospodarze oddają swoje owce bacy, który wraz z towarzyszącymi mu pomocnikami – juhasami wyrusza na hale, tam owce pozostają aż do jesieni. Na czas wypasu baca i juhasi mieszkają w bacówce, która jest nie tylko schronieniem, ale służy też do wyrobu produktów z owczego mleka, czyli popularnych oscypków. Posłuchajcie opowiadania o baranku i jego złotym dzwoneczku, dzięki któremu mógł wrócić do swojej mamy. Na tatrzańskiej polanie w wyjątkowej scenerii opowiadanie czyta Pani Estera Kowalik rodowita Orawianka, dyrektor Niepublicznych Orawskich Placówek która, na co dzień dba o lokalną tradycję.
Niepubliczne Orawskie placówki: Przedszkola, Żłobek, Szkoła

https://www.youtube.com/watch?v=FQilCwVLYlY&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1CPQLa9GkmLF7LtYihkKP7JVM7-mgHDg6zxrLXUOShqNm4F-EeWGZPnoU

Kategorie: Wydarzenia