Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle decyzją komisji konkursowej powołanej przez Fundację „ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom” zdobyło Nagrodę w dorocznym Konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię czytelniczą w roku szkolnym 2018/2019. Placówka od 2015 roku działa na rzecz Fundacji „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”. Ogromnie cieszymy się, że nasze przedszkole już po raz czwarty zostało docenione za promocje głośnego czytania dzieciom. Zostaliśmy nagrodzeni za wielkie zaangażowanie, wytrwałość, konsekwencje w prowadzeniu działań i ich profesjonalizm. W roku szkolnym 2015/2016, 2016/2017 otrzymaliśmy Nagrodę Główną, a w 2017/2018 Nagrodę Specjalną. Liderem kampanii od początku jest wicedyrektor Anna Zielińska, która otrzymała Wyróżnienie Specjalne dla najlepszego Koordynatora Roku 2016.

9 grudnia br. w siedzibie Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród. Nagrodę z rąk Ireny Koźmińskiej Prezes Fundacji „ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom” oraz Małgorzaty Ostrowskiej- Królikowskiej Ambasadorki kampanii czytania otrzymała Anna Zielińska lider kampanii CPCD oraz Nagrodę dla Przedszkola odebrała dyrekcja placówki Teresa Tęcza i Danuta Pociask. Uroczystości towarzyszył panel literacki “Wartości w literaturze” z udziałem Ambasadorów kampanii czytania: literaturoznawców Doroty Koman i prof. Grzegorza Leszczyńskiego.

Irena Koźmińska podkreśla, że „czytanie to najskuteczniejszy i najtańszy sposób budowania zasobów wewnętrznych dziecka!”, dziecko, któremu dużo się czyta, uczy się świata wartości, nabywa umiejętność odróżniania dobra od zła, rozwijając wrażliwość moralną. Dlatego czytelnicze spotkania są jednymi z bardziej znaczących inicjatyw, które skupiają niezwykle liczne grono sympatyków w naszym przedszkolu. Codzienne głośne czytanie to trwały element pracy dydaktycznej. „Bajkowa” odsłona kampanii CPCD to mnóstwo imprez czytelniczych: spotkania z autorami książek, konkursy literackie, a także przedstawienia i zabawy inspirowane literaturą dziecięcą; to współpraca z nauczycielami przedszkoli, rodzicami ich ogromne zaangażowanie w popularyzację głośnego czytania. To wciąż nowe formy rozwoju czytelnictwa, wspaniali goście, mieszkańcy Jasła, ludzie pełni pasji, którzy przyjmują nasze zaproszenia do czytania dzieciom. Zdobyta Nagroda to zasługa pracy całego zespołu Przedszkola, Rodziców oraz sympatyków naszej placówki. To wspaniały sukces, ale też motywacja do dalszego podejmowania działań!

Bez wątpienia jasielska odsłona Ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” jest jedną z najlepszych w kraju! Jury Fundacji „ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom” uznało, że czytelnicza akcja w naszym mieście była przeprowadzona celująco! – bowiem wśród Laureatów znalazło się również Przedszkole Miejskie nr 3 im. św. Jana Pawła II w Jaśle. Bez wątpienia Jasło to jedno z miast najaktywniej uczestniczących w tej kampanii!  Gratulujemy Laureatom i cieszymy się ze wspólnego sukcesu!

Serdecznie Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączają się w realizację przedsięwzięć, głośne czytanie dzieciom w domu i w przedszkolu, liczne uroczystości i akcje czytelnicze. Pamiętajmy, że codzienne czytanie dzieciom jest proste i znakomicie wspiera ich wszechstronny rozwój! Dzieci, którym czytamy, są znacznie bardziej odporne na toksyny współczesnej kultury i znacznie lepiej poradzą sobie w życiu. Dlatego czytajmy dzieciom 20 minut dziennie. Codziennie!

Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle

Kategorie: Wydarzenia