Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle decyzją komisji konkursowej powołanej przez Fundację „ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom” zdobyło Wyróżnienie Specjalne w dorocznym Konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię czytelniczą w roku szkolnym 2021/2022. Placówka od 2015 roku działa na rzecz Fundacji „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”. Ogromnie cieszymy się, że nasze przedszkole już po raz siódmy zostało docenione za promocje głośnego czytania dzieciom. Zostaliśmy nagrodzeni za wielkie zaangażowanie, wytrwałość, konsekwencje w prowadzeniu działań i ich profesjonalizm. W roku szkolnym 2015/2016, 2016/2017, 2018/2019, 2020/2021 otrzymaliśmy Nagrodę Główną, a w 2017/2018 Nagrodę Specjalną. Liderem kampanii od początku jest wicedyrektor Anna Zielińska, która otrzymała Wyróżnienie Specjalne dla najlepszego Koordynatora Roku 2016.
12 grudnia br. w siedzibie Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród. Nagrodę z rąk Ireny Koźmińskiej Prezes Fundacji „ABC XXI CPCD” czytania otrzymała Anna Zielińska lider kampanii CPCD. Uroczystości wręczenia nagród towarzyszył panel literacki pn. „Książka dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań współczesności” z udziałem autorów: Roksany Jędrzejewskiej Wróbel i Marcina Szczygielskiego oraz literaturoznawcy, prof. Grzegorza Leszczyńskiego. Rozmowę o „stanie splątania” w które uwikłani są młodzi ludzie, ale również my, dorośli, poprowadziła Dorota Koman, redaktorka i poetka.
Podczas spotkania Irena Koźmińska podkreśliła, że „czytanie to najskuteczniejszy i najtańszy sposób budowania zasobów wewnętrznych dziecka!”, dziecko, któremu dużo się czyta, uczy się świata wartości, nabywa umiejętność odróżniania dobra od zła, rozwijając wrażliwość moralną.
Imprezy i akcje czytelnicze organizowane przez nasze przedszkole mają na celu zachęcenie dzieci do kontaktu z książką oraz przypominanie dorosłym o potrzebie spędzania z najmłodszymi czasu w mądry sposób – na rozmowach i wspólnym czytaniu.
Zdobyta Nagroda to zasługa pracy całego zespołu Przedszkola, Rodziców oraz sympatyków naszej placówki. To wspaniały sukces, ale też motywacja do dalszego podejmowania działań!
Fot. Darek Kawka