We wtorek, 18 października przedszkolaki z grupy „Smoki” z oddziału na Kochanowskiego zrealizowały zadanie z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała”, którego głównym celem jest kształtowanie postaw patriotycznych dzieci i młodzieży, szacunku do własnego państwa oraz poczucia tożsamości narodowej, uwrażliwienie na historię, folklor i tradycje Polski, dostrzeganie wartości dorobku polskiej nauki i kultury. Zadanie, które dzisiaj zrealizowaliśmy pochodzi z bloku tematycznego nr 5 i brzmi „Być dobrym jak chleb”. Z okazji Dnia Chleba mieliśmy przyjemność zaprosić do naszego przedszkola przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Osobnicy. Na samym początku spotkania panie włączyły się w kampanie społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”, następnie dzieci zapoznały się z etapami przygotowywania chleba oraz produktami, które są niezbędne do jego wytworzenia. Po części teoretycznej dzieci zamieniły się w małych piekarzy i wraz z paniami przystąpiły do samodzielnego wykonania chlebka. W naczyniu wylądowały wszelkie potrzebne produkty, z których powoli powstawał zaczyn na chleb. Gotowe ciasto zostało umieszczone na blaszce i z niecierpliwością czekaliśmy na jego wyrośnięcie. W całym przedszkolu unosił się aromat pieczonego, domowego chlebka. Po upieczeniu chleba nastąpiła najprzyjemniejsza część dzisiejszego spotkania- degustacja. Dzieci z wielką przyjemnością i ze smakiem zajadały chlebek, który smarowały konfiturami potrzymanymi od naszych gości. Serdecznie dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń za przeprowadzone warsztaty pieczenia chleba, które na długo zostaną w naszej pamięci.

Kategorie: Wydarzenia