W dniu 03.09.2022r. grupa „Biedronki” z oddziału na Kochanowskiego wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „BohaterOn- włącz historię!” To VII część ogólnopolskiej kampanii poświęconej promowaniu historii Polski XX wieku oraz upamiętnianiu uczestników Powstania Warszawskiego poprzez działania edukacyjne. Dzieci uczestniczyły w zajęciach, w ramach których obejrzały przedstawienie kukiełkowe “Nie bajka o Powstaniu Warszawskim”. Przedszkolaki dowiedziały się czym jest wojna, powstanie, pokój oraz dlaczego powstańców nazywano bohaterami. Dzieci dowiedziały się kto to jest bohater. Na podsumowanie zajęć dzieci pokolorowały pamiątkowe obrazki oraz wykonały pracę plastyczną mapa Polski. Akcja “BohaterON” pozwala kształtować w naszych wychowankach postawy patriotyczne, poczucie narodowej przynależności oraz przywoływać takie wydarzenia historyczne, dzięki którym żyjemy w wolnym Kraju i jesteśmy wolnymi Polakami.

Kategorie: Wydarzenia