16 marca przedszkolaki z grupy „Tropiciele ” z oddziału na Kochanowskiego świętowały „Błękitny Dzień”, który był podsumowaniem udziału w projekcie edukacyjnym „Żółw Adaś podróżuje do Kolumbii”. Dzieci odebrały czwarty list od Żółwia, w którym znalazły się propozycje przeprowadzenia eksperymentu wyjaśniającego erozję gleby. Następnie, oglądaliśmy zdjęcia satelitarne rezerwatu Biodiversitatis Nature Reserve, do którego wybiera się Żółw i szukaliśmy na nich Andoniedźwiedzia Okularowego, który trafił także na karty Czerwonej Księgi zwierząt zagrożonych. Przedszkolaki miały okazję poznać proces wylęgania się małych żółwi i poznały ciekawostki na temat gatunku caretta caretta. „Błękitny Dzień” świętował z nami cały nasz rezerwat! Razem tańczyliśmy z błękitnymi balonikami, wykonywaliśmy ciekawe eksperymenty z wodą. Podczas realizacji zadań projektowych dzieci zdobyły wiedzę na temat ekologii, ochrony środowiska oraz zagrożonych gatunków zwierząt. Na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil z Adasiem, Tropicele wykonały w sali podwodny świat malując na folii farbami swój „kawałek oceanu”. Dziękujemy sympatycznemu Żółwikowi za miło spędzony czas, życzymy mu bezpiecznej podróży i czekamy na kartkę z pozdrowieniami z Kolumbii.
Kategorie: Wydarzenia