2 października w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z przedstawicielkami Straży Miejskiej w Jaśle. Panie funkcjonariuszki przeprowadziły z przedszkolakami zajęcia edukacyjne zatytułowane „Bezpieczny przedszkolak na drodze w mieście Jaśle”. Funkcjonariuszki podczas zabaw z dziećmi przekazały najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, w tym umiejętności „czytania” znaków drogowych, świateł, umiejętności poruszania się po drodze w charakterze pieszego, oraz rozwijanie sprawności manualnej i koordynacji ruchowej najmłodszych użytkowników dróg. Tym razem w zajęciach wziął udział inspektor Lew, nowa maskotka Straży Miejskiej w Jaśle. W trakcie zajęć wykorzystywany był również bardzo lubiany przez dzieci zestaw „Autochodzik”. Największą radość dzieciom sprawiły gry i zabawy o bezpieczeństwie oraz wspólne zdjęcie z inspektorem Lwem. Dziękujemy naszym Gościom za wspaniałą zabawę!