Dnia 07.10.2021r. dzieci z oddziału na Kochanowskiego udały się na wycieczkę “Na skrzyżowanie” wraz z policjantami z Komenda Powiatowa Policji w Jaśle. Funkcjonariusze policji przybliżyli dzieciom podstawowe zasady ruchu drogowego. Przedszkolaki poznały miejsce przejścia dla pieszych oraz funkcjonowanie sygnalizatora świetlnego. Celem wyjścia było kształtowanie nawyku właściwego zachowania się w ruchu drogowym oraz utrwalenie podstawowych zasad poruszania się po drogach. Przedszkolaki obserwowały ruch uliczny, ćwiczyły umiejętności poruszania się w pobliżu jezdni oraz prawidłowego przechodzenia przez pasy. Pani Policjantka mł. asp. Barbara Pawłowska przeczytała dzieciom wiersz o bezpiecznym zachowaniu na drodze w ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały od funkcjonariuszy odblaskowe zawieszki ponieważ każdy, kto nosi odblask, staje się bardziej widoczny na drodze, a co za tym idzie- bardziej bezpieczny 🙂 Bardzo dziękujemy za ciekawe i edukacyjne spotkanie ❤

Kategorie: Wydarzenia