1 października w naszym przedszkolu w oddziale na Kochanowskiego odbyło się spotkanie z Panią Bożeną Krupą-przedstawicielką Straży Miejskiej w Jaśle. 🙂 Pani Bożenka przeprowadziła z przedszkolakami zajęcia edukacyjne zatytułowane „Bezpieczna droga do przedszkola”. Funkcjonariuszka podczas zabaw z dziećmi przekazała najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, w tym umiejętności „czytania” znaków drogowych, świateł, umiejętności poruszania się po drodze w charakterze pieszego, oraz rozwijanie sprawności manualnej i koordynacji ruchowej najmłodszych użytkowników dróg. Przedszkolaki również wykazały się dużą znajomością przepisów związanych z przechodzeniem przez jezdnię i doskonale wskazały kolory świateł drogowych. „Biedronki”, „Smoki” i „Tropiciele” miały okazję przejść przez specjalne przejście dla pieszych zwracając uwagę na światła i znaki drogowe. Jesteśmy przekonani, że za sprawą dzisiejszego spotkania wszystkie przedszkolaki w bezpieczny sposób będą pokonywać swoją drogę do przedszkola! Serdecznie dziękujemy za spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne! ❤

Kategorie: Wydarzenia