„Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj, to święto Ani, Basi i Krzysia. W dzień przedszkolaka każdy to wie, Bawi się z nami, kto tylko chce.”
20 września 2018 po raz siódmy w całym kraju, obchodzony był Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci. Z tej okazji w czwartek nasze przedszkole w ramach współpracy z JDK wspólnie zorganizowało zabawę integracyjną dla przedszkolaków. Wśród zaproszonych znalazły się dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12 w Jaśle, Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle – PM nr 12 i SP nr 6 Niepublicznego Przedszkola Sióstr Serafitek w Bieździadce, Adasiowego Przedszkola przy Zespole Szkół Społecznych im. Adama Mickiewicza w Jaśle oraz organizatorzy spotkania dzieci z Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle. Obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka połączone zostały z kampanią społeczną Cała Polska czyta dzieciom pod hasłem „Bajkowy Dzień Przedszkolaka”. Patronatem Honorowym naszą inicjatywę objął Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Burmistrz Miasta Jasła Ryszard Pabian, Podkarpacki Kurator Oświaty, Fundacja ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom” oraz medialnym miesięczniki BLIŻEJ PRZEDSZKOLA – wychowanie i edukacja, BLIŻEJ PRZEDSZKOLA – wychowanie i edukacja magazyn dla dzieci Świerszczyk, Świerszczyk dla dzieci portal dla wychowawców i rodziców Przedszkolne ABC Telewizja TVJ Jasło, Telewizja TVJ Jasło Tygodnik Fakty Jasielskie Fakty Jasielskieoraz Jasielski Portal Informacyjny Jaslo4U.pl Jasielski Portal Informacyjny Jaslo4U.pl. Partnerem przedsięwzięcia był Muzyczny Teatr Katarynka z Gdańska , który zagrał interaktywny spektakl „Morskie Opowieści” oraz poprowadził zabawy i animacje dla dzieci. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Pani Małgorzata Piątkowska, funkcjonariuszki z Zespołu ds. Profilaktyki Szkolnej Straży Miejskiej w Jaśle Bożena Krupa i Iwona Głogowska, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle Pani Dorota Woźnica, Dyrekcja Placówek Oświatowych Marta Baran, Ewa Wątroba i s. Maria Jabłońska, Zastępca Dyrektor JDK Helena Gołębiowska oraz Dyrekcja Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle: Pani Teresa Tęcza, Pani Danuta Pociask i Pani Anna Zielińska. Celebracja święta przedszkolaków rozpoczęła się powitaniem przybyłych gości oraz złożeniem życzeń najmłodszym. Tego dnia nie mogło zabraknąć głośnego czytania, zaproszeni gości przeczytali wspólnie najmłodszym wiersz Barbary Szelągowskiej „W przedszkolu jak w domu”, następnie wszyscy odśpiewali Hymn Przedszkolaka. Nagle zgasły światła i aktorzy z teatru przenieśli nas na pokład statku! Swoimi radosnymi piosenkami zachęcali przedszkolaków do wspólnej zabawy, a także uczyli śpiewać szanty. Dzieci mogły dowiedzieć się z czego zbudowany jest statek, a także jak należy zachować się spędzając czas nad wodą. Następnie wraz z animatorami mogliśmy potańczyć w rytm skocznych melodii. Szaleństwom w dobrym tego słowa znaczeniu nie było końca! Na koniec przedszkolaki wypuściły kolorowe balony z marzeniami do nieba. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka dostarczył dzieciom mnóstwo wspaniałej zabawy, zaś uśmiechy na buziach dzieci wpłynęły na pozytywną atmosferę spotkania! Do zobaczenia za rok! 🙂

Kategorie: Wydarzenia