20 września br. w Jasielskim Domu Kultury było gwarno i wesoło za sprawą przedszkolaków, którzy spotkali się, aby świętować Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Organizatorem wydarzenia było Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle. Jednym z najistotniejszych powodów, dla którego uchwalono Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jest popularyzacja edukacji przedszkolnej w naszym społeczeństwie, która stanowi bardzo ważną rolę w życiu kilkuletniego człowieka. To przedszkole kształtuje jego dojrzałość emocjonalną, umiejętność funkcjonowania w grupie czy samodzielność. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Grażyna Jędryczka kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Jaśle, Małgorzata Smyka bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, funkcjonariuszki z Zespołu ds. Profilaktyki Szkolnej Straży Miejskiej w Jaśle Iwona Głogowska, Bożena Krupa oraz Barbara Pawłowska z Wydziału Prewencji KPP w Jaśle, oraz Ewa Grzebień kierownik Działu Animacji Kultury w Jasielskim Domu Kultury. Liczne Grono Pedagogiczne Bajkowego Przedszkola reprezentowała Dyrekcja Teresa Tęcza, Danuta Pociask oraz Anna Zielińska, wychowawcy i opiekunowie przedszkolaków. Obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka połączone zostały z kampanią społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”. Patronatem Honorowym inicjatywę objął Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, Burmistrz Miasta Jasła Ryszard Pabian, Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, Fundacja ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom” oraz Wydawnictwo Bliżej Przedszkola. Celebracja święta przedszkolaków rozpoczęła się powitaniem przybyłych gości oraz złożeniem życzeń najmłodszym. Tego dnia nie mogło zabraknąć pięknych chwil z literaturą dziecięcą, zaproszeni goście przeczytali wspólnie najmłodszym wiersz Barbary Szelągowskiej „W przedszkolu”, następnie wszyscy odśpiewali Hymn Bajkowego Przedszkola oraz Hymn Przedszkolaka jednocząc się myślami z przedszkolakami z całej Polski. W kolejnej części spotkania dzieci zostały zaproszone do wspaniałej zabawy przez panie Agatę i Monikę animatorki z Happy Kids! Szaleństwom w dobrym tego słowa znaczeniu nie było końca! Wszystkie przedszkolaki otrzymały upominek w postaci sówki- Przytulanki, która będzie dzieciom przypominać o tym wspaniałym dniu. Na zakończenie tradycyjnie w południe poszybowały do nieba kolorowe balony z marzeniami dzieci. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka dostarczył milusińskim mnóstwo wspaniałej zabawy, a pozytywna atmosfera spotkania wywołała uśmiechy na ich twarzach. Do zobaczenia za rok!

Kategorie: Wydarzenia