Na Leśne Duszki i Wesołe Smyki po raz kolejny czekała dzisiaj miła niespodzianka przygotowana przez naszych włoskich przyjaciół. Podczas wizyty delegacji Bajkowego Przedszkola w Paoli, przedszkolaki z przedszkola L’Albero Azzurro Scuola dell’Infanzia przygotowały dla swoich kolegów z Polski interesującą przesyłkę. Dzieci z niecierpliwością odpakowywały piękne, własnoręcznie wykonane prezenty. Odbyliśmy podróż po mapie Włoch, odwiedzając polecane przez naszych kolegów piękne miejsca i regiony, przypomnieliśmy sobie jak wygląda włoska flaga i z zaciekawieniem zapoznaliśmy się z regionalnym włoskim strojem. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się opowieść „Pinokio” – jedna z najpopularniejszych, włoskich bajek, ilustrowana przez dzieci, która zadomowiła się już na stałe w naszym kąciku książki. Miłą pamiątką pozostaną także malutkie podobizny Pinokia, które przedszkolaki zabrały ze sobą do domu. Bardzo dziękujemy za wspaniałe prezenty!

Ania K.

Kategorie: Wydarzenia