O tym, że warto czytać i że czytanie uskrzydla przekonali się najmłodsi uczestnicy IV Pikniku Czytelniczego pod hasłem BAJKOWA PODRÓŻ LOKOMOTYWĄ JULIANA TUWIMA. Piknik został zorganizowany 5 czerwca w ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Głośnego Czytania Dzieciom, którego pomysłodawcą jest Ogólnopolska Kampania Społeczna „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Zabawa rozpoczęła się tradycyjnie na stacji Glorietka w Parku Miejskim, głównym punktem zabawy było głośne czytanie Lokomotywy Juliana Tuwima w towarzystwie zaproszonych gości. Następnie najmłodszym, moc niesamowitych atrakcji zapewniła para klaunów – Ruphert i Rico, która przygotowała dla dzieci zabawy literackie, integracyjne, ruchowe oraz mnóstwo konkursów z nagrodami. Czytelnicze spotkanie zakończyła Bajkowa Parada oraz wypuszczenie kolorowych baloników do nieba.

   
Było bajkowo, kolorowo i wesoło! Radosne buzie dzieci i głośny śmiech oznaczały dobrą zabawę!!!

Kategorie: Wydarzenia