30 czerwca w Glorietce Jasielskiego Parku odbył się VIII Piknik Czytelniczy „Bajkowa podróż lokomotywą Juliana Tuwima „ zorganizowany w ramach XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem “Książka jest jak ogród”. Nasze przedszkole aktywnie promuje głośne czytanie uczestnicząc w Kampanii Społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. W tym wyjątkowym dniu odwiedziło nas wielu wspaniałych gości , którzy wspólnie przeczytali wiersza J. Tuwima “Lokomotywa”. Przedszkolaki nagrodziły Przyjaciół Przedszkola gromkimi brawami i zaprosiły ich do wspólnej zabawy. W tym słonecznym dniu na wszystkich czekały Postacie Bajkowe, które porwały wszystkich do radosnego świętowania. Przy dźwiękach muzyki Przedszkolaki wzięły czynny udział w szeregu zabaw muzyczno – ruchowych ,malowaniu na szarym papierze swoich marzeń, jak również w konkursach i konkurencjach sprawnościowych. Do przedszkola wróciły z uśmiechem na twarzy i wieloma wspaniałymi wrażeniami. Serdecznie dziękujemy wszystkim za ten wspaniały dzień. Spotkanie zakończyliśmy przesłaniem : “Książka jest niczym ogród ,który można włożyć do kieszeni”-weźmy te ogrody dzisiaj ze sobą i promujmy głośne czytanie w przedszkolu, w naszych rodzinach.

Kategorie: Wydarzenia