Aby wzbudzić miłość do czytania i zwrócić uwagę na książki dla dzieci od 55 lat na całym świecie obchodzone jest jedno z najważniejszych literackich świąt młodego pokolenia czytelników – Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji Bajkowe Przedszkole w Jaśle zaprosiło najmłodszych na premierę Kopciuszka, jednej z najbardziej rozpoznawalnych i najstarszych bajek literatury zapisanej na kartach baśni braci Grimm, które należą do światowej klasyki literatury dziecięcej. Współorganizatorem przedsięwzięcia była Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle raz Jasielski Dom Kultury .Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Miasta Jasła. Uroczystość stanowiła integralną część ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Ważnym punktem programu było głośne czytanie, wprowadzając wszystkich w bajkowy świat zaproszeni goście przeczytali najmłodszym wiersz Kaliny Beluch pt. „Kopciuszek”.
Znakomici mali aktorzy zaprosili oglądających w magiczny świat baśni i dźwięków. Muzyczny charakter widowiska, melodyjne piosenki w wykonaniu solistki JDK i wartka akcja sprawiły, że przedstawienie, mimo iż momentami smutne, nawet przez chwilę nie przestało czarować. Bajka słowno-muzyczna była doskonałą formą integracji sztuki: teatru, muzyki, tańca, które w przepięknej oprawie oddziaływały na różne zmysły widzów.
Historia Kopciuszka dowodzi, że wygląd zewnętrzny innych ludzi, ich ubranie czy pozostałe oznaki zamożności nie powinny być wyłączną podstawą do ich oceny. Ponadto baśń uczy współczucia i pokazuje, że nie powinniśmy dokuczać innym, wyśmiewać się z nich czy krzywdzić w jakikolwiek sposób.
W muzyczno- słownym przedsięwzięciu wystąpili: dzieci z grupy Tropiciele z Bajkowego Przedszkola w Jaśle pod kierunkiem Urszuli Czernik oraz Marioli Pancarowicz, solistka JDK Greta Stefańska pod kierunkiem Ewy Grzebień. Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jaśle Emilia Wolanin-flet, Norbert Skuba – saksofon altowy , oraz nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jaśle Maciej Wulw- skrzypce, Paweł Pietruszka- klarnet oraz Mateusz Gałuszka- fortepian. ❤
Relacja dostępna pod linkiem: https://www.facebook.com/Bajkoweprzedszkolejaslo/videos/582618703279725 

Kategorie: Wydarzenia