Przedszkolaki z grupy „Tropiciele” z oddziału na Kochanowskiego zostały zaproszone przez Szkołę Podstawową nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle do udziału w akcji „Aktywny Tydzień Przedszkolaka” w ramach Akademii Przedszkolaka. Głównym celem tej akcji jest propagowanie zdrowego, aktywnego stylu życia wśród przedszkolaków. Dzieci z ogromnym zapałem przystąpiły do wykonywania kolejnych zadań. Poniedziałek rozpoczęliśmy od „Porannego rozruchu”, który wyposażył wszystkich w dobrą energię na cały tydzień. Wtorek należał do „Tabaty Kids”-czyli krótkiego, ale bardzo intensywnego treningu, dostarczającego „Powera” na kolejne ćwiczenia. W środę każdy przedszkolak otrzymał nietypowy przedmiot do ćwiczeń- kartkę z gazety, która okazała się być wyśmienitym przyborem, zapewniającym świetną zabawę. „Aktywne abecadło”, które wykonaliśmy w czwartek wymagało od nas znajomości alfabetu oraz dużej spostrzegawczości w poszukiwaniu odpowiednich liter do ułożenia nazwy naszej grupy. Tydzień zakończyło „Piątkowe ukojenie” , podczas którego wyciszyliśmy nasze organizmy po całotygodniowej wspaniałej zabawie. Serdecznie dziękujemy Pani Dorocie Nagacz nauczycielce wychowania fizycznego oraz uczennicom klasy 8 Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle za zaproszenie naszych przedszkolaków do wyśmienitej zabawy podczas „Aktywnego Tygodnia Przedszkolaka”! Całotygodniowe ćwiczenia uświadomiły „Tropicielom”, iż aktywne spędzanie czasu daje siłę, energię i dobre samopoczucie. Od dziś naszym mottem przewodnim stały się słowa „W zdrowym ciele, zdrowy duch!” ❤

 

Kategorie: Wydarzenia