16 października w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” obchodziliśmy 90 Rocznicę Urodzin Wandy Chotomskiej, znanej pisarki, poetki, autorki setek wierszy, piosenek, scenariuszy teatralnych i opowiadań dla dzieci, a także popularnej telewizyjnej wieczorynki „Jacek i Agatka”. Z tej okazji naszą placówkę odwiedziła pani Grażyna Jędryczka kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Jaśle. Na początku spotkania pani Grażynka w bardzo ciekawy sposób opowiedziała najmłodszym o twórczości poetki, następnie z bogatej twórczości autorki podczas głośnego czytania zaprezentowała kilka lekkich, przepełnionych humorem i rymem wierszyków. Dzieci polubiły je od pierwszych wersów, wsłuchując się w ich treść z zainteresowaniem i uśmiechem na buźkach. Następnie nasze Panie przygotowały dla dzieci niespodziankę i zamieniły się w postacie z wiersza W. Chotomskiej pt. „Kino w łazience”. Z dziecięcych buziek uśmiech nie schodził z twarzy, że ich Pani dzisiaj była aktorką! Mamy nadzieję, że nastąpi ciąg dalszy czytelniczej przygody dzieci z utworami tej znakomitej poetki, ”mistrzyni rymów.” Dziękujemy za miłe spotkanie oraz wspólne promowanie głośnego czytania!