Wtorek – 27 listopada był dla naszych przedszkolaków wyjątkowym dniem, gdyż wtedy gościliśmy w przedszkolu Kochanych Rodziców, którzy mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach otwartych pod hasłem „Mały Patriota” w ramach Projektu Międzynarodowego „Piękna Nasza Polska Cała” oraz połączonych z kampanią społeczną Cała Polska czyta dzieciom. Zajęcia otwarte zawsze wzbudzają wiele pozytywnych emocji wśród Rodziców, ponieważ uczestnicząc w nich mogą oni poznać charakter pracy wychowawczo – dydaktycznej z dziećmi, dowiedzieć się ile wymaga wysiłku, umiejętności, wiedzy i przygotowań. Zajęcia tego typu realizowane są w ramach planu współpracy przedszkola z Rodzicami i umożliwiają Rodzicom poznanie sposobów pracy nauczycieli z dziećmi, relacji pomiędzy nauczycielami, a dziećmi oraz dokonanie obserwacji zachowania dziecka na tle grupy. Podczas dzisiejszych zajęć Rodzice mieli możliwość pobawić się z dziećmi, poukładać puzzle czy rozwiązywać wspólne zagadki. Byli zachwyceni wiedzą jaką posiadają ich dzieci na temat naszego kraju. Dowiedzieli się także że wychowanie w miłości do Ojczyzny, kultywowanie polskich tradycji i szacunku do twórców Niepodległej jest ważnym elementem nauki już na etapie edukacji przedszkolnej. Postawy, które ukształtujemy w dzieciach w tym wieku towarzyszą im praktycznie przez całe życie. Rodzicom i Opiekunom jesteśmy wdzięczni za poświęcenie swojego czasu. Jesteśmy przekonani, że takie spotkania mają głęboki sens, służą nam wszystkim i pozwalają na realizację wszystkich założonych przez nas celów.

Ala K.