Mając na uwadze świadomość tego, że uczucia miłości i przywiązania do danego kraju kształtują się już w dzieciństwie 30 kwietnia obchodziliśmy uroczyście Dzień Flagi. Po śniadaniu zostały zorganizowane konkurencje o tematyce patriotycznej, wspólnie stworzyliśmy flagę z kolorowej bibuły, a także rozwiązywaliśmy zagadki i rebusy dotyczące naszego kraju. Następnie nasze przedszkole odwiedził Pan Mariusz Świątek – Dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaśle . Podczas pogadanki dzieci dowiedziały się, jak na przestrzeni czasu zmieniały się symbole narodowe, jak dzięki nim utrwala się polska tradycja oraz tworzy kultura. Przedszkolaki miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak należy szanować symbole narodowe. Dowiedziały się też, że obronę prawną symboli państwowych gwarantuje Konstytucja RP. Określa ona też, w jakich sytuacjach i do jakich celów można ich używać. Wizyta przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Pan Mariusz, przekazał najmłodszym wiele istotnych wiadomości, które powinien znać każdy mały patriota. Na koniec dzieci w ramach podziękowania przekazały pamiątkowy Dyplom. Ucząc przedszkolaków okazywania szacunku dla flagi i godła uczymy też szacunku dla własnej Ojczyzny i siebie nawzajem. Dlatego też biało-czerwone akcenty nawiązujące do polskiej flagi pojawiły się na ubraniach dumnych z ich posiadania przedszkolaków. Dziękujemy Panu Mariuszowi Świątkowi za “żywą” lekcje historii. Dzięki temu spotkaniu przedszkolaki nabyły większej świadomości narodowej oraz dumy, że są POLAKAMI!