Dnia 19 lipca w naszym przedszkolu gościliśmy Teatr EDU-Artis z Krakowa ze spektaklem edukacyjnym promującym czytelnictwo pod tytułem ’Co w trawie piszczy”. Maja, Gucio i Filip zafascynowani podsłuchanymi na leśnej polanie bajkami, postanowili wraz z dziećmi założyć bibliotekę dla owadów żyjących na łące. Ich plany próbowałam pokrzyżować pajęczyca Tekla, ale nie udało jej się to dzięki naszym przedszkolakom. Podczas spektaklu dzieci tańczyły, słuchały baśni i rozwiązywały zagadki wraz z bajkowymi bohaterami. Spektakl wyzwalał żywiołowe reakcje wśród dzieci, a uśmiechy na twarzach sugerowały, że przedstawienie bardzo się spodobało. Aktorzy przyłączyli się do kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom czytając wiersz Anny Paszkiewicz pt: „Na łące”.