„Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,
to święto Ani, Basi i Krzysia.
W dzień przedszkolaka każdy to wie,
bawi się z nami, kto tylko chce…”
21 września br. Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle z radością włączyło się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Jednym z najistotniejszych powodów, dla którego uchwalono Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jest popularyzacja edukacji przedszkolnej w naszym społeczeństwie. Odgrywa ona bowiem bardzo ważną rolę w życiu kilkuletniego człowieka. To przedszkole kształtuje jego dojrzałość emocjonalną, umiejętność funkcjonowania w grupie czy samodzielność. Z tej okazji zorganizowaliśmy dla najmłodszych V Spotkanie Integracyjne pod hasłem „Bajkowy Dzień Przedszkolaka. Obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka połączone zostały z kampanią społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”. Patronatem Honorowym naszą inicjatywę objął Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, Burmistrz Miasta Jasła Ryszard Pabian, Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, Fundacja ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom” oraz wydawnictwo Bliżej Przedszkola. Swoją obecnością zaszczycili nas: Dyrektor Muzeum Dobranocek w Rzeszowie Katarzyna Lubas, funkcjonariuszka z Zespołu ds. Profilaktyki Szkolnej Straży Miejskiej w Jaśle Bożena Krupa, Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Jaśle Pani Grażyna Jędryczka. Celebracja święta przedszkolaków rozpoczęła się powitaniem przybyłych gości oraz złożeniem życzeń najmłodszym. Tego dnia nie mogło zabraknąć pięknych chwil z literaturą dziecięcą. W ramach kampanii społecznej zaproszeni goście przeczytali wspólnie najmłodszym wiersz Barbary Szelągowskiej „W przedszkolu jak w domu”, następnie wszyscy odśpiewali Hymn Bajkowego Przedszkola oraz Hymn Przedszkolaka, po czy nastąpiło tradycyjne wypuszczenie do nieba kolorowych balonów spełniających życzenia przedszkolaków. Do wspólnej zabawy zaprosili nas artyści Klauni Ruphert i Rico, którzy przyjechali z wieloma atrakcjami i niespodziankami dla dzieci. Sympatyczni przyjaciele jak zwykle zapewnili najmłodszym doskonałą zabawę z mnóstwem konkursów i nagród. Na dzieci czekało dużo tańca, porywająca muzyka, bajkowa scenografia i mnóstwo wspaniałej zabawy na świeżym powietrzu. W trakcie zabaw każdy mógł znaleźć chwile wytchnienia i posłuchać ciekawych bajeczek czytanych przez Bajkowe Postacie. Miłym akcentem na koniec był pyszny poczęstunek. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka dostarczył dzieciom mnóstwo wspaniałej zabawy, zaś uśmiechy na buziach dzieci wpłynęły na pozytywną atmosferę spotkania! Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy także do obejrzenia naszego krótkiej relacji z tego wyjątkowego spotkania! 

http://tvjaslo.pl/wp-mp4-2020/20200926-04.php?fbclid=IwAR3AL99FwEfziO1wZs7ny4tTFbKy-Bme8BXkAqDYHOJdzopK5ezYgJ7wIiY

Kategorie: Wydarzenia