5 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” i z tej okazji zorganizowaliśmy Bajkowy Bal!! Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Z tej okazji do naszego przedszkola przybyły Wróżki, Czerwony Kapturek oraz Myszka Miki. Razem z naszymi gości bawiliśmy się bajkowo! Rozwiązywaliśmy bajkowe zagadki i rebusy, słuchaliśmy pięknych opowiadań i oczywiście wspaniale bawiliśmy się przy zaczarowanej muzyce. Dzięki naszym gościom dzisiejszy dzień był kolejną doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych, bowiem książki rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo, dlatego warto po nie sięgać jak najczęściej! Dziękujemy za wspólną bajkową zabawę!

A.K.