Dziesięć lat temu, 22 marca w Rzeszowie otwarto Muzeum Dobranocek, pierwszą taką instytucję w Polsce, prezentującą eksponaty związane z popularnymi postaciami animowanymi. Z okazji dobranockowego jubileuszu 21 maja br., jako partnerzy projektu „10 na 10 – cykl dostępnych wydarzeń na 10. urodziny Muzeum Dobranocek w Rzeszowie” uczestniczyliśmy w urodzinowym przyjęciu, podczas którego uroczyście została otwarta wystawa stała „Dobranocki z dawnych lat”. Gościem specjalnym urodzinowej imprezy był Marian Cholerek, reżyser związanym ze Studiem Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Najmłodsi mogli obejrzeć projekcje filmu animowanego „Abecadło zwierząt”, każda ze scen odnosiła się do innej litery alfabetu, i każdej przypisane było inne zwierzątko i wierszyk. Wierszyki zaś czytali znani aktorzy, m.in. Anna Dymna, Wojciech Mann, Kora, Anna Guzik-Tylka, Maciej Orłoś. Podczas spotkania z krótkim programem artystycznym wystąpiły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Jaśle. Jak na urodziny przystało nie zabrakło życzeń, na ręce dyrektor Muzeum Dobranocek Katarzyny Lubas złożyliśmy bajkowe życzenia, Rumcajsa z urodzinowym tortem oraz ciasteczka. Na zakończenie imprezy wszyscy udali się na pyszny poczęstunek. Kolejny już raz mieliśmy okazję przekonać się iż, Muzeum Dobranocek jest miejscem wyjątkowym, w którym dobrze czują się wszyscy niezależnie od wieku, miejscem wywołującym miłe wspomnienia oraz uśmiech. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i życzymy kolejnych wspaniałych rocznic!